e-commerce w dubaju

E-commerce w Dubaju – rozkwit rynku on-line

e-commerce w dubaju

E-commerce w Dubaju – rozkwit rynku on-line

 

Zakupy on-line rozwijają się w oszałamiającym tempie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w szczególności w Dubaju. Szacuje się, że wzrost rynku w tym obszarze jest najszybszy na całym świecie, a mimo tego nadal istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi e-commerce. Jest to więc świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą zainwestować w rozwój swojej firmy on-line w tym regionie.

 

Trendy a zyski

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zakupy on-line wzrosły aż o 1500% w Dubaju na przełomie zaledwie 5 lat. Jest to zdecydowanie najszybszy i najbardziej spektakularny wzrost, a także ewenement na skalę światową. Zdumiewająca liczba osób woli robić zakupy on-line z lokalnych witryn działających w ZEA niż na zagranicznych stronach internetowych globalnych gigantów, takich jak Amazon i Alibaba. Rynek E-commerce w Dubaju ma wzrosnąć do 10 miliardów dolarów z początkiem 2020 roku, a jeszcze w 2015 roku wynosił on 2,3 miliarda.

Oczekiwanie klientów

Zapotrzebowanie na usługi e-commerce, pomimo ogromnego wzrostu branży, nadal nie są w pełni zaspokojone. Według danych AWOK.com, w Dubaju znajduje się ponad 34% klientów, którzy robią zakupy on-line 1-5 razy tygodniu. A tych, którzy nie robią ich wcale lub bardzo rzadko, jest zaledwie 10%, a jeszcze 3 lata temu odsetek ten wynosił 25%. Oznacza to, że coraz więcej osób decyduje się zamawiać produkty przez internet, niejednokrotnie wydając na to znaczne kwoty, które mogą przekraczać 500$ przy jednym zamówieniu.

Kategorie produktów, które generują największy przychód w sprzedaży on-line w regionie ZEA, to smartfony, komputery i biżuteria. Na popularności zyskują również sklepy odzieżowe oraz przedmioty domowego użytku.

E-commerce w Dubaju – korzyści dla przedsiębiorców

  1. Brak opodatkowania

Inwestorzy zagraniczni są z chęcią przyjmowani w Dubaju, dlatego czeka na nich wiele benefitów finansowych. Nie muszą oni płacić podatku dochodowego, więc 100% z zarobionych pieniędzy ze sprzedaży on-line trafia na ich konta. Koszty, które można odczuć, związane są z cłami, jednak te dotyczą tylko konkretnych produktów. Wszystkie te korzyści sprawiają, że e-commerce w Dubaju jest bardzo lukratywnym biznesem.

  1. Rozbudowana infrastruktura

Infrastruktura w Dubaju jest jedną z najlepszych na świecie. Istnieją tam światowej klasy udogodnienia pod względem powierzchni biurowych, które są dostępne w rozsądnej cenie i z opcjami leasingu. Dodatkowo opłaty za media również nie stanowią większego wyzwania, a do dyspozycji jest również szybkie łącze internetowe w każdym zakątku Dubaju.

  1. Rozwój metod płatności

Do niedawna jedną z najczęściej wybieranych metod płatności za zakupy on-line w ZEA była opcja za pobraniem. Z każdym rokiem ulega to jednak zmianie i aktualnie coraz śmielej korzysta się z kart kredytowych czy serwisów udostępniających usługi płatnicze. To wszystko sprawia, że firma e-commerce może szybciej otrzymać fundusze od klientów i utrzymać płynność finansową.